Выданні музея

Навуковыя запіскі Веткаўскага музея народнай творчасці

УДК 069.02:908(476.2)

ББК 79.14(ЧБЕi-ЧГом)785

Н156

Навуковыя запіскі Веткаўскага музея народнай творчасці: Зборнік артыкулаў супрацоўнікаў музея да 25-годдзя заснавання Веткаўскага музея народнай творчасці / Упраўленне культуры Гомельскага аблвыканкама, УА "ГДУ імя Ф.Скарыны", Веткаўскі райвыканкам; навуковы рэд. Г.Р. Нячаева, уклад. Г.І. Лапацін. - Гомель, 2004. - 303 с.

ISBN 985-439-045-4

У аснове артыкулаў ляжаць экспедыцыйныя доследы, вывучэнне багатых калекцый, назапашаных у фондах, вопыт экспазіцыйнай і музейна-педагагічнай дзейнасці. Кола разглядаемых пытанняў - археалогія, гісторыя, культура кнігі, этнаграфія, фальклор, музеязнаўства. У зборніку выразна выявіўся своеасаблівы стыль працы Веткаўскага музея. Гэта комплексны падыход да з'яў традыцыйнай культуры, разгляд матэрыяльных помнікаў у кантэксце духоўных традыцый.

Кніга разлічана на ўсіх, хто цікавіцца народнай культурай.