Выданні музея

Матэрыялы экспедыцыйнага збору "Летнік на Петрыкаўшчыне"

Матэрыялы экспедыцыйнага збору "Летнік на Петрыкаўшчыне" / укладанне, сістэматызацыя, тэксталагічная праца, уступныя артыкулы П.М. Цалка. - 2014 - 68 с.

У зборніку прадстаўлены фальклорна-этнаграфічны матэрыял шасці вёсак Петрыкаўскага раёна: Аголічы, Бобрык, Заброддзе, Курыцічы, Макарычы, Турок. Запісы былі зроблены падчас экспедыцыйных вандровак "Летнік на Петрыкаўшчыне" ў 2012 і 2014 гадах, якія ладзіліся ў межах Міжнароднага фестывалю этнічных культур "Покліч Палесся". Прыведзеныя ў зборніку аўтэнтычныя запісы з'яўляюцца важнай крыніцай вывучэння светапогляду нашых продкаў.

Выданне адрасуецца фалькларыстам, культуролагам, работнікам устаноў культуры, студэнтам філалагічных і іншых спецыяльнастей, а таксама шырокаму колу чытачоў.