• Галоўная
  • Архіў навін

Выставу архітэктурнай разьбы ад Веткаўскага музея можна наведаць у Музеі гісторыі горада Гомеля

з 28 лістапада 2014 года ў Музеі гісторыі горада Гомеля дзейнічае выстава "Стары горад. Чытаючы знакі". Выстава прадстаўлена нашым музеем і прэзентуе наведнікам элементы драўлянага аздаблення дамоў Гомельшчыны ў цэлым і Гомеля ў прыватнасці.

Атрымаць асалоду ад сузірання ўзораў разьбярнага майстэрства можна будзе да 28 кастрычніка 2015 года.

Прэс-рэліз выставы, а таксама інфармацыю пра час працы Музея гісторыі горада Гомеля можна пачытаць па спасылцы.

Больш фота з выставы можна паглядзець у нашай фотагалерэі.