Анонсы выстаў

• Выстава "Купалы"

Усе гэтыя "артаб'екты", па сутнасці, своеасаблівыя мікракосмы.

Даведацца больш

Выстава "Галаўкіўскі падпаліваны роспіс"

Працы ўражваюць яскравасцю, прафесійнасцю выканання і разнастайнасцю.

Даведацца больш

• Выстава "Жывое рамяство"

Пастаянная экспазіцыя філіяла Веткаўскага музея, цэнтр вывучэння сапраўднай аутэнтычнай культуры.

Даведацца больш

Выстава "Птушка на Ветцы"

Раслінны код з'яўляецца ледзь не галоўным у культуры Веткі.

Даведацца больш

Археалагічныя калекцыі музея невялікія, хоць у апошнія гады актыўна папаўняюцца. Іх асаблівасць - вывучэнне і прадстаўленне па профілі даследаванняў: вытокі рэгіянальнай мастацкай культуры і семантыка арнаменту. Унікальная калекцыя касцяных і рагавых вырабаў, мяркуецца, эпохі мезаліту. На некаторых прыладах - першыя для нашых зямель узоры арнаменту. Да эпохі бронзы адносіцца частка каменных прылад і керамікі (урочышча Стрэліца Веткаўскага раёна).

Гісторыя славян прадстаўлена калекцыяй керамікі, прылад, упрыгожванняў радзімічаў з курганнага магільніку і свяцілішча Каменная Гара (в. Чамярня Веткаўскага раёна). Гісторыя горада Веткі XVII - XVIII стагоддзяў удакладняецца знаходкамі падчас правядзення будаўнічых работ на тэрыторыі горада.