Веткаўскі музей праняў удзел у выставе-кірмашы "Весна в Гомеле-2015"

Веткаўскі музей прыняў удзел у XVI Міжнароднай выставе-кірмашы "Весна в Гомеле-2015", якая праходзіла на пляцоўцы і прылягаючай тэрыторыі гомельскага легкаатлетычнага манежа з 21 па 24 мая.

У мінулым годзе музей прадставіў на форуме экспазіцыю “Выратаванне старажытных знакаў”. На гэта ж раз нашыя супрацоўнікі закранулі іншую тэм - тэму Вялікай Айчыннай вайны.

Аб чым распавяла наведнікам і чым была напоўнена экспазіцыя "Вяртайцеся з вайны жывымі…", можна пачытаць па спасылцы. А ў хуткім часе на большых плошчах экспазіцыя будзе прадстаўлена ў нашым філіяле.