Веткаўскі музей далучыўся да святкавання Дня горада Гомеля

12 верасня Веткаўскі музей чарговы раз далучыўся да святкавання Дня горада Гомеля. Сёлета - супольна з разьбяром Барысам Васільковым, выставу якога "Хороша ложка к обеду" да нядаўняга часу можна было пабачыць у ткацкай майстэрні нашага філіяла.

На пляцоўцы каля корпуса Медыцынскага ўніверсітэта ў Гомелі на вуліцы Ланге народныя тканыя вырабы - ручнікі і посцілкі - атрымалі арганічнае спалучэнне з драўлянымі фігуркамі казачных персанажаў. Увесь час тут знаходзіўся і сам аўтар разных скульптур: гутарыў з мінакамі, прадаваў свае вырабы.

Гл. таксама:

Веткаўскі музей прыняў удзел у святкаванні Дня горада Гомеля (2014 г.).

Дзень горада прайшоў у філіяле Веткаўскага музея (2013 г.).

"Хороша ложка к обеду": у ткацкай майстэрні філіяла Веткаўскага музея адбылася змена экспазіцыі.

Адкрыццё выставы "Казка ў дрэве" ў філіяле Веткаўскага музея.