Велікодная пісанка ў філіяле Веткаўскага музея

На працягу двух дзён у філіяле Веткаўскага музея ў Гомелі будуць праводзіцца майстар-класы па вырабу Велікодных пісанак. Чакаем усіх жадаючых.

Дзе: філіял Веткаўскага музея ў Гомелі

Калі:

6 красавіка (пятніца) 2018 года - 18:30

7 красавіка (субота) 2018 года - 12:00

Кошт удзелу: 1 р. 50 к. (уваходны квіток у музей) + з сабой мець зваранае курынае яйка

Адрас: г. Гомель, пл. Леніна, 4 (тэрыторыя Гомельскага палацава-паркавага ансамбля, за саборам Пятра і Паўла)

Тэлефон: 8 (0232) 75-88-86

Бонус!

Пасля вырабу пісанак будзем разам разучваць і спяваць песні з абраду "Сула", што будзе праходзіць у вёсцы Маркавічы 9 красавіка.

Вітаюцца пачастункі да гарбаты.

Рыхтуемся да Вялікадня РАЗАМ!

Майстар-клас 2017 года.

- Фотаздымкі аднаго з майстар-класаў па Велікоднай пісанке.