Анонсы выстаў

• Выстава "Перамагаючы час"

Доўгія месяцы працы над унікальным творам мастацтва раскрылі шмат таямніцаў.

Даведацца больш

Выстава "Галаўкіўскі падпаліваны роспіс"

Працы ўражваюць яскравасцю, прафесійнасцю выканання і разнастайнасцю.

Даведацца больш

• Выстава   "Вы и нас, трудившихся, не забывайте..."

Тут можна адчуць подых часу.

Выстава "Жывое рамяство"

Пастаянная экспазіцыя філіяла Веткаўскага музея, цэнтр вывучэння сапраўднай аутэнтычнай культуры.

Даведацца больш

Істотны дадатак да калекцый мясцовага дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва – збор інструментаў, прорысаў, узораў і матэрыялаў, а таксама дакументаў, якія сведчаць аб існаванні традыцый. Чаканы, хімікаты для залачэння і серабрэння, вагі, шаблоны, пэндзлі, паліравальныя прылады знойдзены ў сем’ях нашчадкаў майстроў. Унікальныя рукапісныя зборнікі па тэхналогіі працы з металам XVIII – XIX стагоддзяў. Захаваліся і лісты з заказамі. Дзясяткі аркушаў прадстаўляюць малюнкі і прорысы арнаментаў і цэлых чаканных акладаў, разных іканастасаў і дэталяў разьбы. У выніку даследаванняў спецыялістамі музея адноўлены дзясяткі імён майстроў, а часам і цэлыя дынастыі мастакоў.