Анонсы выстаў

• Выстава "Мая выцінанка"

Папяровыя выцінанкі вельмі ўдала паядналіся з "мастацтвам" выцінання на традыцыйных ручніках.

Даведацца больш

Выстава "Радуйся, Заре Умнаго Солнца!"

Стараабрадцы свае малітвы і просьбы звярталі да Бога праз Багародзіцу.
  • Выстава   "Вы и нас, трудившихся, не забывайте..."

Тут можна адчуць подых часу.

Выстава "Жывое рамяство"

Пастаянная экспазіцыя філіяла, цэнтр вывучэння сапраўднай аутэнтычнай культуры.

Даведацца больш

Істотны дадатак да калекцый мясцовага дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва – збор інструментаў, прорысаў, узораў і матэрыялаў, а таксама дакументаў, якія сведчаць аб існаванні традыцый. Чаканы, хімікаты для залачэння і серабрэння, вагі, шаблоны, пэндзлі, паліравальныя прылады знойдзены ў сем’ях нашчадкаў майстроў. Унікальныя рукапісныя зборнікі па тэхналогіі працы з металам XVIII – XIX стагоддзяў. Захаваліся і лісты з заказамі. Дзясяткі аркушаў прадстаўляюць малюнкі і прорысы арнаментаў і цэлых чаканных акладаў, разных іканастасаў і дэталяў разьбы. У выніку даследаванняў спецыялістамі музея адноўлены дзясяткі імён майстроў, а часам і цэлыя дынастыі мастакоў.