Пераклад: Ваш музей выдатны! Знаходжанне ў музеі даставіла нам выдатныя моманты, вярнула выдатныя ўспаміны пра дзяцінства і нашых продках

Сільвестраў
г. Калінінград
г. Гомель

Пераклад: Вялікі дзякуй за надзвычайны музей і найцікавую экскурсію, магчымасць даведацца так шмат новага, цікавага і нечаканага!

Група турыстаў з Расіі,
т / ф "Віаполь"

Пераклад: Дзякуй велізарнае супрацоўнікам музея за тое задавальненне, якое мы атрымалі, наведаўшы Ваш музей. Усё зроблена з вялікай любоўю. Самі даведаліся пра яго ад сяброў і раскажам сваім знаёмым.

Госці з Мінска

Пераклад: Дзякую за музей і за задавальненне дастаўленае, за прыгажосць і за тое, што экспанаты музея здабылі свой дом. Дзякуй.

Гогель У.І. Смаленск.

Пераклад: Ўзрушаючая экспазіцыя! Для кожнага чалавека гэтыя веды ўзбагачаюць яго свет! Дзякуй!

Уладзімір Гочаков (Новасібірск)

Пераклад: Мне тут вельмі спадабалася! Усё вельмі па-хатняму. Я ў Беларусі першы раз, і мне тут вельмі спадабалася, а даведацца частка яе гісторыі проста выдатна!

Маруся Н. г. Ніжнявартаўск

Пераклад: Нам вельмі спадабалася экспазіцыя. Усё выдатна падабрана, захавана, адчуваецца любоў да сваёй справы. Жадаем Вам здароўя і працвітання. Беражы Вас Бог!

З павагай,
Багун Д.Н., Масква
Ковдерко Я.А.

Пераклад: Дзякуй за найцікавую экскурсію і знаёмства. Найпрыгажэйшае і сама багатае месца гісторыі і культуры, сабранае пад дахам гэтага выдатнага дома музея.

Дзякуй Вам за працы.

Пераклад: Такі музей мог бы зрабіць гонар любому мегаполісу. Віншуем і вялікі дзякуй! Калі духоўнасць і павага да культурнай традыцыі (што ў народзе - то і ў прыродзе!) Жывуць у жыцці людзей, гэта стварае надзею і веру ў будучых нас яны будуюць разам са сваёй гісторыяй!

З захапленнем і цікаўнасцю слухалі аповед пра незвычайную і цудоўную Веткаўскую зямлю. Вялікі дзякуй за такі дыямент, якім з’яўляецца ваш музей. Беражы Вас Бог.

Калектыў вучняў і педагогаў Мінскага дзяржаўнага турысцка-экалагічнага цэнтра дзяцей і моладзі.

Пераклад: З велізарнай цікавасцю пазнаёміліся з выдатнай калекцыяй вашага музея! Немагчыма перадаць словамі сваё захапленне ўбачаным! Дзякуй усім супрацоўнікам за падзвіжніцтва і абачлівае ўвагу да беларускай культуры! Асобная падзяка Генадзю Язэпавіч Лапаціну за дзіўны аповяд і памяць аб народных традыцыях!
Жадаем усім шчасця, здароўя і ўдачы ў пошуках рарытэтаў беларускай зямлі!

З павагай, Гадлеўскі Ліда і Георгій, чые карані тут у Веткаўскім раёне, в. Кунторовка

Пераклад: Вялікі дзякуй ад гасцей з Магілёва. Вы натхняе на любоў да Радзімы і традыцыях нашага народа. Доўгіх гадоў Вашаму творчасці і маладосці духу.

сям'я Пичушных

Пераклад: Група з Масквы (культурны цэнтр "Пакроўскія вароты", 31 чал) прыносіць велізарную падзяку за атрыманне задавальнення ад наведвання вашага музея.
Не ўсякі сталічны музей можа пахваліцца гэтак прадуманай, з любоўю складзенай экспазіцыяй і ўзроўнем вашых экскурсаводаў. Адчуваецца, што тут працуюць па-сапраўднаму культурныя людзі, захопленыя сваім прадметам.

Дзякуй велізарнае і пажаданні росквіту вашаму музею і асобна Андрэю Валер'евічу.

Пераклад: Вялікі дзякуй!
Атрымалі масу задавальнення ад наведвання вашага музея.
Жадаем доўгіх гадоў і пабольш новых экспанатаў.

Аляксей Манехин
Таццяна Поплонова, п.и.н. Іві РАН, г. Масква

Пераклад: Вялікі дзякуй пышнаму музею! Выдатная экспазіцыя!

Бакірава А.І., г. Масква