• Галоўная
  • Архіў навін

У гомельскім філіяле Веткаўскага музея народнай творчасці адбудзецца рэканструкцыя абраду "Жаніцьба коміна"

30 верасня а 17-й гадзіне!

ГМКГА “Талака” ды "Веткаўскі музей народнай творчасці" сардэчна запрашаюць людзей добрых і людзей, якія імкнуцца такімі стаць, прыняць удзел у рэканструкцыі архаічнага палескага абраду "Жаніцьба коміна"!

Святкаванне адбудзецца 30 верасня ў ФІЛІЯЛЕ "Веткаўскага музея народнай творчасці"

Умовы:

• калятрадыцыйная вопратка: дзяўчаты – доўгія спадніцы, светлы верх. Хлопцы – светлыя нагавіцы, светлыя кашулі (мужчынскую кашулю можна загадзя выпрасіць у “Талакі”)

• хатняя ежа (прыгатаваная па-просту)

• хлопцы адказныя за напоі (алкагольныя напоі ЗАБАРАНЯЮЦЦА)

• дзяўчатыі нясуць кветкі: сухастой альбо жывыя восеньскія (для ўпрыгожвання коміна)

Адрас: Плошча Леніна, 4.

Copyright © "Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый" г. Ветка, Беларусь - 2012 - 2019.