Ручнік на магілу Анатоля Сыса зроблены

Словы вясковых ткачых аб тым, што ручнік можна выткаць за тыдзень, нарэшце правераны на практыцы супрацоўнікамі нашага музея і актывістамі ГМКГА "Талака". 26 кастрычніка ручнік для Анатоля Сыса быў дароблены, а 27-га - адвезены на радзіму паэта ў Гарошкаў.

Дзякуем усім, хто спрычніўся да вырабу падарунка паэту: Мякушко Алесі, Галіне Парашчанка, Марыне Суханавай, Аляксею Бяласу, Юліі Яначкінай, Анатолю Дарашэнка, Лявону Ваўку і іншым.

На жаль, 27 кастрычніка супрацоўнікі музея не змаглі прысутнічаць на свяце паэзіі ў Гарошкаве. Ручнік мусіла адвезці маршалак ГМКГА "Талака" Марыя Тульжанкова. Аднак яна адмовілася распавядаць што-кольвек пра свята. Не дачакаліся мы і абяцаных ёй фота з падзеі, што таксама вельмі прыкра.

Да акцыя ахвотна далучаліся тыя, хто наведваў музей з мэтай паслухаць экскурсію. На фота - студэнты фізічнага факультэта ГДУ ім. Ф. Скарыны

Copyright © "Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый" г. Ветка, Беларусь - 2012 - 2019.