Этна-вечарына «Жаніцьба коміна». Фотасправаздача

21 верасня 2019 Веткаўскі музей адкрыў сезон этна-вечарын рэканструкцыяй архаічнага абраду «Жаніцьба коміна», якая адбылася ў філіяле музея ў Гомелі.

На мерапрыемства да нас зазірнулі нашы сябры — студэнты з медуніверсітэта, якія прыехалі вучыцца ў нашу краіну здалёку: Індыя, Шры-Ланка. Знаёмства студэнтаў з беларускімі традыцыямі іх вельмі ўразіла, таму яны актыўна і з вялікай цікавасцю ўдзельнічалі ва ўсіх абрадавых дзеяннях.

На этна-вечарыне прысутнічалі турысты з Канады, якія трапілі да нас у музей зусім выпадкова, але тым не менш засталіся вельмі задаволенымі.

Мерапрыемства адбылося дзякуючы гомельскай «Школцы бытавога танца», ГМКГА «Талака» і Вам, шаноўныя госці. Дзякуй усім!

Чакаем усіх на наступных этна-вечарынах, сачыце за анонсамі.

Як гэта было, глядзіце на фотаздымках:

Copyright © "Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый" г. Ветка, Беларусь - 2012 - 2019.