Калядная сустрэча «Хрыстос нарадзіўся на вашым двары» 10.01.20

Калядная сустрэча «Хрыстос нарадзіўся на вашым двары».

Дзе: філіял Веткаўскага музея (г. Гомель, Плошча Леніна, 4, цэнтральны парк, за саборам Пятра і Паўла)
Калі: 10 студзеня (пятніца) 2020, 18:00
Кошт: 2 BYN
Тэлефон: 8(0232) 75-88-86

У гасцінных сценах філіяла Веткаўскага музея стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава ў рамках дыялог-клуба «Міжрэчча» адбудзецца ўжо традыцыйная калядная вечарына «Хрыстос нарадзіўся на вашым двары».

Кожны удзельнік будзе мець мажлівасць прынесці свой калядны падарунак: песню, аповед, верш, музыку, словаслаўленне. Кожны удзельнік будзе здольны па-свойму ўшанаваць Немаўля-Хрыста і распачаць Новы-Стары год сваім творчым узнёслым дадаткам.

А калі ў вас-такі не атрымаецца быць у гэты вечар разам з намі, дык віншуем Вас з Раством Хрыстовым і голасна абвяшчаем: Хрыстос нарадзіўся — Бог аб’явіўся!

Copyright © "Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый" г. Ветка, Беларусь - 2012 - 2019.