Адкрыццё выставы «Адваротны бок іконы». Майстэрства іканапісу Веткі. Адкрыцці і новыя даследаванні

Дзе: філіял Веткаўскага музея (г. Гомель, Плошча Леніна, 4, цэнтральны парк, за саборам Пятра і Паўла)
Калі: 14 лютага (пятніца) 2020, 17:00
Тэлефон: 8(0232) 75-88-86

Веткаўскі музей з'яўляецца ўнікальным даследчым цэнтрам, у якім сабрана вялікая колькасць помнікаў Веткаўскай школы іканапісу. Практычна кожны з нас сустракаўся з «ликом» іконы.

Аднак хто з Вас задумваўся, што хавае ад позірку звычайнага чалавека адваротны бок іконы? Якую інфармацыю таіць у сабе ён? Пра якія унікальныя рэчы і падзеі мы можам даведацца ўсяго толькі паглядзеўшы на тыльную частку іконы?

Адказы на ўсе гэтыя пытанні Вы атрымаеце, наведаўшы нашу выставу, на якой зможаце ўбачыць каля двух дзясяткаў ікон Веткаўскай школы іканапісу, ўнікальны фотаздымак з калекцыі «Расійскага этнаграфічнага музея», упершыню прадстаўлены шырокай публіцы, і шмат чаго іншага.

Афіша выставы «Адваротны бок іконы» ў філіяле Веткаўскага музея

bezh-CNenfrderues