Паважаныя сябры! Філіял Веткаўскага музея запрашае вас наведаць новую выставу пад назвай «Хрыстос нарадзіўся на вашым двары…» (Бабіцкая ікона як з’ява традыцыйнай культуры).

Адкрыццё адбудзецца 24 снежня (пятніца), 16:00.Прыходзьце да нас у філіял Веткаўскага музея, які знаходзіцца па адрасе: г. Гомель, Плошча Леніна, 4А (цэнтральны парк, за саборам Пятра і Паўла)

Выстава пад назвай «Хрыстос нарадзіўся на вашым двары…» (Бабіцкая ікона як з’ява традыцыйнай культуры) сумесны мастацкі праект, які ажыццяўляецца Веткаўскім музеем разам з Гомельскай епархіяй БПЦ і музеем Гомельскага палацава-паркавага ансамбля.

Выставачная зала “Шэдэўр традыцыі” філіяла Веткаўскага музея, гэтым разам “прытуліла” некалькі мастацкіх помнікаў, аб’яднаных агульнай выяўленчай традыцыяй. Гэта чатыры іконы Раства Хрыстова бабіцкай іканапіснай “школы” – сапраўдныя шэдэўры народнага рэгіянальнага іканапісу.

Русскоязычный сайт Ветковского музея  Китайскоязычная страница Ветковского музея
bezh-CNenfrderues
Facebook  vKontakte  Instagram