12 студзеня (пятніца) 2018 года ў фiлiяле Веткаўскага музея адбылося чарговае паседжанне дыялог-клуба "Мiжрэчча". Герой сустрэчы - загадчык фондаў музея, даследчык кнiжнай культуры Веткаўска-Старадубскага рэгiёна Святлана Лявонцьева. Яна, з першых часоў заснавання музея была адным з тых падзвiжнiкаў, якiя увесь свой малады iмпэт i пасiянарнасць звязалi са стварэннем "дома" - Веткаўскага музея. Пра гэта, уласна кажучы, размова i вялася. Пра музей, не як скарбонку рарытэтаў, хоць так можна ахарактарызаваць любую калекцыю: iканапiсную, кнiжную, узорна-ткацкую, разьбярскую, а як асяродак сустрэчы прадстаўнiкоу розных пакаленняў. Чалавек - асноўны аб'ект музейнай калекцыi. Калi музейная работа выходзiць за межы кабiнетаў i адбываецца ў плоскасці пошука ды экспедыцыйнай дзейнасцi, дык адбываюцца адкрыццi, падобныя тым, aб якiх так "смачна" апавядала Святлана Лявонцьева.