Нягледзячы на тое, што Веткаўскі музей і філіял у Гомелі працуе ў рэальным рэжыме і сем дзён на тыдзень, «СРЕДА общения» застаецца актуальнай і кожную сераду ў 15:00 мы сустракаемся з Вамі.

У ліпені Вас чакаюць наступныя сустрэчы:

• 01.07 — Кросны або сонечная калясніца? Міфалогія ткацкага стана
  • 08.07 — «Як пчол вадзіць і за пчоламі хадзіць?» Традыцыйнае пчалярства на Беларусі
  • 15.07 — «Дай маёй пчале ласіныя рогі… ». Стараабрадніцкі рукапіс пчалярскіх замоў 1832 г.
  • 22.07 — «Око Церковное»: «царскі» дар беларускаму манастыру. Гісторыя кніжнага рарытэта 1611 г.
  • 29.07 — «София Премудрость создала себе дом… ». Таямнічая ікона з Веткаўскай калекцыі.

Online-лекторый праходзіць у фармаце «прамога эфіру» на нашых старонках Facebook і Instagram. Праз некаторы час запісы эфіраў дадаюцца Vkontakte.

Да сустрэчы ў эфіры!