Упершыню Веткаўскі музей правядзе акцыю "Ноч музеяў", прычвечаную Міжнароднаму дню музеяў, у г. Ветка.

16 мая Веткаўскі музей пакажа сябе ў незвычайнай атмасферы: шматлікія інтэрактыўныя пляцоўкі, адукацыйныя праграмы, выставы, інсталяцыі, канцэртная праграма… І, самае галоўнае, менавіта ў гэту “ноч” у веткаўчан і гасцей горада будзе ўнікальная магчымасць – наведаць адкрытыя пасля рэканструкцыі экспазіцыі НОЧЧУ.

На прылягаючай да музея тэрыторыі будуць дзейнічаць шматлікія інтэрактыўныя пляцоўкі:

“Музей майго жыцця…” – Веткаўскі музей: падзеі, факты, асобы;

“Веткаўская буквіца: учора, сёння заўтра”;

Мастацкі пленэр “Музей, які натхняе…”;

“Як пушту Стралу…” – унікальны абрад Веткаўшчыны ў аб’ектыве фотакамер;

“Колаварот” – выставачная дзейнасць Веткаўскага музея.

Канцэртная праграма:

19:00 – Адкрыццё вечарыны;

Гурт “Стаўбунскія вячоркі” – “Як пушчу Стралу…”;

19:30 – Гурт “БіФолк” (Гомель);

20:25 – музычны праект “Ягорава Гара” (Гомель);

21:20 – Гурт “Літы Талер” (Мінск), клуб гістарычнага танца “Бельфіорэ” (Гомель);

22:15 – Фолк-фэнтэзі-гурт “Млын Сонца” (Гомель);

Клуб Гітарычнага танца “Бельфіорэ” (Гомель);

22:55 – Фаер-шоў “ATESH” (Гомель).

У гэты дзень уваход у музей вольны (бясплатны), а выхад будзе каштаваць сімвалічныя 5 000 рублёў, за якія кожны наведвальнік атрымае ПАДАРУНАК.

Фота з мінулагодняй акцыі, прысвечанай Міжнароднаму дню музеяў.