Кожную пятніцу а 18-й гадзіне супрацоўнікі Веткаўскага музея запрашаюць разам спазнаваць таямніцы традыцыйнай культуры ў асяроддзі выставачных праектаў філіяла музея!

03.03.2023 - «“To be or not to be…”. Помнікі архітэктуры на тэрыторыі Спасавай слабады».
У межах выставы "Спасава Слабада".
Лектар: Юры Катляроў, навуковы супрацоўнік Веткаўскага музея.

10.03.2023 - "Если бы мы могли понимать облака…".
У межах выставы "Усім вам смуткуючым радасць".
Лектарка: Галіна Рыгораўна Нячаева, намесніца дырэктара Веткаўскага музея па навуковай рабоце, заслужаная дзеячка культуры Беларусі.

17.03.2023 - "Стараабрадніцкая сям’я Кавалёвых з Гомеля".
У межах выставы "Спасава Слабада".
Лектарка: Таццяна Літвінава, мастацтвазнаўца, загадчыца мастацкага аддзела Гомельскага палацава-паркавага ансамбля.

24.03.2023 - «“Честнейшую херувим…” Іканаграфія Багародзіцы ў Веткаўскай іконе».
У межах выставы "Усім вам смуткуючым радасць".
Лектарка: Вольга Афанасьева, магістарка тэалогіі, навуковая супрацоўніца Веткаўскага музея.

31.03.2023 - "ЭТНАбатаніка".
У межах новай выставы "Кераміка і ЭТНАбатаніка".
Лектар: Пятро Цалка, дырэктар Веткаўскага музея.

Месца правядзення:
г. Гомель, плошча Леніна, 4 (у парку, за саборам Пятра і Паўла).

Кошт: 2 BYN.

Тэлефон філіяла: +375 232 50-96-98.