Instagram_post_-_161.jpg

Запрашаем на куратарскую лекцыю ў прасторы новай выставы “Варвара, Мікола і Зосіма. Архетыпы бабіцкай іконы".

Тэма лекцыі: "Велес - Уласій - Салавей - выспы Салавецкія... Этымалогіі, архетыпы, вершы".

03.05 (пятніца) у 18:00, філіял Веткаўскага музея.

Запрашаем на куратарскую лекцыю па новай выставе, якая адбудзецца адразу пасля яе адкрыцця.

Пагаворым пра архетыпы бабіцкай іконы, занырнем у этымалогію. А таксама на куратарскай прагучаць вершы Галіны Нячаевай.

Лектарка: Галіна Рыгораўна Нячаева, намесніца дырэктара Веткаўскага музея па навуковай рабоце, заслужаны дзеяч культуры Беларусі.

Мова лекцыі - руская.

Месца правядзення: г. Гомель, плошча Леніна, 4а (у парку, за саборам Пятра і Паўла).

Кошт: 3 BYN.

Тэлефон філіяла: +375 232 50-96-98